Klub chovatelů ruských modrých koček se

   představuje

 

 

Snad každý, kdo má nějakého koníčka, ví, jak je příjemné a přínosné setkávat se s lidmi na „stejné vlně“. Na kočičích výstavách se můžeme nejen pochlubit svými chlupatými klenoty, ale můžeme si také celý den „beztrestně“ povídat o kočičích slastech i strastech, aniž bychom měli provinilý pocit, že své posluchače unavujeme svou monotematičností.

Pokud člověk propadne jednomu plemeni, pocítí naléhavou potřebu obklopit se chovateli se stejnou vášní, získávat zcela konkrétní a specifické informace, vyměňovat si zkušenosti, společně vystavovat, řešit otázky chovu, odbytu koťátek atd.

Tato potřeba byla podnětem pro vznik Klubu chovatelů ruských modrých koček. Klub byl založen 27. 10. 2007 jako dobrovolné sdružení chovatelů koček – plemene ruská modrá kočka, organizované a řízené Českým svazem chovatelů. Za necelých pět let existence se v něm vystřídalo přes třicet chovatelů, převážně začínajících.

Členové Klubu se museli podřídit poměrně přísným pravidlům a etickým principům, jež si Klub stanovil. Kontroverzním bodem bylo zejména důsledné testování na colorpoint a nepřipuštění pozitivních jedinců do chovu. Tuto zásadu nebyli někteří chovatelé ochotni respektovat a Klub opustili. Někteří členové se nechali odradit obtížným odbytem koťat v době ekonomické krize a chovu zanechali.

Není však síla, která by zabránila zdravému jádru nadšenců plnit a rozvíjet základní vizi Klubu - zodpovědný chov, ochranu a propagaci ruských modrých koček.

S příchodem jara 2012 mění Klub svůj status a stává se zcela nezávislým a neformálním sdružením milovníků a chovatelů ruských modrých koček (bez kurately ČSCH, což umožní členství i chovatelům mimo FIFE a zájemcům ze zahraničí).

Svým členům a zájemcům o členství Klub nabízí

·         místo pro setkání, výměnu informací a zkušeností lidí, které váže společný zájem (na schůzkách, ale po většinu roku virtuálně přes web (komunikační platforma pro členy, zdroj informací a kontaktů, místo pro inzerci koťat a krytí, fotogalerii a další),

·         chovatelské poradenství (specializovaný poradce chovu pro ruské modré kočky),

·         propagaci a prezentaci plemene (např. i prostřednictvím tohoto časopisu, na speciální výstavě ruských modrých koček, v médiích aj.),

·         kontakty se zahraničními chovateli,

·         další aktivity podle přání, návrhů a možností členů.

Od svých členů Klub očekává

·         zodpovědný přístup k chovu,

·         korektní jednání,

·         ochotu podílet se na činnosti Klubu (současný Klub nemá funkcionáře, staví na „dobrých duších“).

Pokud jste nebo se chcete stát slušnými chovateli, kterým jde o kvalitu, zdraví a propagaci ruských modrých koček, nebo Vám jen učaroval smaragdový pohled stříbřitých krásek,

JSTE U NÁS VÍTÁNI!

Hana Peloušková